Správa sítě a servisní smlouvy

Základním prvkem propojujícím firemní informační technologie je počítačová síť a i o ni je třeba dobře pečovat. Servisní smlouva Vám zajistí, že Vaše síť bude vždy v dobré kondici.

U U počítačových sítí našich klientů se staráme o :

1. Návrh

Máme potřebné zkušenosti s návrhy pasivních i aktivních prvků Vaší budoucí počítačové sítě. Pro výstavbu počítačových sítí používáme produkty renomovaných výrobců a spolupracujeme se spolehlivými partnery. Vždy ručíme za úspěšné dokončení a zprovoznění nově budované infrastruktury. 

Samozřejmostí při návrhu infrastruktury a PC sítě je zajištění spolehlivosti a bezpečnosti, rozdělení na potřebné segmenty a redundance klíčových zařízení. Má-li Vaše společnost více poboček, není problém je všechny propojit do jedné sítě. Pro naše klienty jsme schopni zajistit potřebné internetové konektivity a datové okruhy za spolupráce našich partnerských společností. 

Rádi za Vás převezmeme komunikaci s poskytovateli připojení k internetu a zajistíme potřebná nastavení a bezproblémový provoz. Případně Vám navrhneme vylepšení nebo vlastní produkt.

2. Měření a následný audit

Po kabelech počítačové sítě obíhá velké množství dat od nejrůznějších aplikací ze všech počítačů a zařízení. Má Vaše společnost přehled o těchto datových tocích? Jsou všechna data ve Vaší společnosti řádně zabezpečená? Nejsou odposlouchávaná? Nemá k nim přístup někdo, kdo by je neměl vidět? Neumíte na tyto otázky odpovědět? Kontaktujte nás a my se postaráme o jejich zodpovězení. 

3. Spravujeme

Pokud máte problémy s rychlostí či stabilitou Vaší počítačové sítě, neváhejte nás kontaktovat. Jsme schopní Vaši kabeláž proměřit profesionálními a certifikovanými nástroji, odhalit příčiny problémů a následně navrhnout řešení na jejich odstranění. 

Návrhem a vybudováním počítačové sítě práce nekončí. Aby bylo možné se na Vaši počítačovou síť spolehnout, je nutné ji udržovat v dobrém stavu. V rámci správy počítačové sítě přebíráme všechny aktivní prvky do naší správy a s náležitou pečlivostí se staráme o jejich monitorování, aktualizaci, zálohování a další činnosti, která minimalizují případné problémy. 

Pro případ výpadku aktivních síťových prvků udržujeme na skladu náhradní zařízení a jsme tak schopni klientům v případě nouze dočasně půjčit vhodný náhradní prvek. 

4. Servisní smlouvy

Ke všem těmto činnostem s Vámi můžeme sepsat servisní smlouvy ve které bude přesně specifikováno jakou podporu od nás očekáváte. Rozsah služeb záleží jen na Vašem přání.

Přesunout se na začátek